pátek 27. května 2016

Focaccia

Léto se blíží a já si pomalu, ale jistě začínám myslet na dovolenou. Miluju ten pocit, kdy do mě praží sluníčko. Kdy se vzduchem line vůně soli. Horký písek ukrutně pálí, ale zanedlouho budu máčet své nárty v malých vlnkách moře... Dobře, nechala jsem se unést. Zatím je stále jen květen, ale abych si tuhle atmosféru navodila už teď, rozhodla jsem se svojí kuchyň přeměnit na italskou. Obří kamennou pec sice nemám, ale k tomu, abych si mohla připravit něco výborného, mi stačí i ta malá elektrická.

Dnes jsem se rozhodla pro focacciu (čti fokáča). Pokud o focaccie čtete poprvé, dovolte mi, abych vám ji trochu přiblížila. Je to italský bílý chléb, složený pouze z mouky, vody a droždí. Focacciu můžete doplnit o další suroviny, které máte rádi, ale typická focaccia je potřená jen olivovým olejem a posypaná mořskou solí. Focaccia nemusí být jen kulatá, má různé tvary. Někdo ji připravuje na obdelníkový plech, někdo jiný ji dělá šišatou. Skvěle se doplňuje se saláty, úžasná je plněná jako sendvič. Ale božská je čerstvá s trochou olivového oleje jen tak u západu sluníčka. Jako bonus si k ní otevřete kvalitní italské víno, olivy a jste hned v Itálii. A víte, co si vážně myslím? Že dokáže světoznámou a proslulou pizzu hravě strčit do kapsy. Doma jsme schopni sníst ji na posezení.

Tak co, máte taky chuť dovolenkovat? Jestli ano, tak pro vás mám parádní plán, vyrazte do Itálie třeba na poznávací zájezd. Objevila jsem stránku, která vám poskytne cenné rady a typy na dovolenou. Víte co? Upečte si focacciu. Dejte si k ní víno s caprese, zapněte si internet a neváhejte si nějakou dovču vybrat. Taková Sardinie, to je pohádka!


Ingredience:

  • 500g hladké mouky
  • 400ml vlažné vody
  • 1/2 kostky droždí
  • olivový olej
  • hrubozrnná sůl
  • podle chuti bylinky, olivy, cibule, rajčata


V míse rozmíchejte ve vlažné vodě droždí. Postupně přisypávejte prosátou mouku. Míchejte do hladkého lesklého těsta (těsto nepotřebuje hnětat, jako když děláte buchty), pozor - bude lepkavé. Hotové těsto přikryjte utěrkou a nechte na teplém místě kynout necelou hodinu. Vykynuté těsto na hodně pomoučené ploše znovu rukama zpracujte. Moukou posypte i samotné těsto, ať se vám s ním lépe pracuje. Z těsta vytvarujte bochan a ten pak rozdělte na dva bochánky. Můžete je rozdělit klidně na více menších, záleží, jak velkou focacciu chcete mít. Z každého bochánku vytahejte asi centimetrovou až dvoucentimetrovou placku. Placky potřete olejem (nešetřete), posypte solí a prsty zapracujte do těsta. Pokud máte chuť, přidejte bylinky, rajčata, olivy. Suroviny trochu vmáčkněte. Na úplný konec můžete do těsta udělat prsty ještě důlky, aby se na placce zbytečně nevytvořily bubliny. Pečte na plechu vyloženým pečícím papírem na cca 200°C přibližně 25-30 minut nebo pečení přizpůsobte vaší troubě. Až bude mít focaccia nazlátlou barvu, je hotová.

Žádné komentáře:

Okomentovat